رله

آشنایی با رله‌های مینیاتوری

دنیای قطعات الکترونیک دنیا بسیار جذابی است که پر از محصولات و قطعات با کاربرد های جذاب است در این مطلب قصد داریم به معرفی رله های مینیاتوری بپردازیم.

رله مینیاتوری دسته از قطعات الکترونیکی به شمار می آیند که در جهت قطع و وصل کردن جریان در مدار مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع این قطعات با دریافت یک ولتاژ به نام تحریک بوبین و ایجاد جریان مغناطیسی یا … در قطعه باعث حرکت کنتاکت می شود که می توان مانند یک کلید عمل قطع و وصل را انجام دهد.

رله های مینیاتوری دسته از رله های روبردی سیگنال به شمار می آیند که به خاطر ابعاد کوچکی که دارند به رله های مینیاتوری معروف شدند. این محصولات به خاطر داشتن بالاترین ایمنی سوئیچینگ در یک فضا کوچک مورد استفاده در صنایع مختلف قرار گرفته است.

انواع رله ارجنت الکترونیک

مشخصات ظاهری و فنی رله مینیاتوری

این محصولات اغلب دارای 6 پایه هستند که عملکرد یک کنتاکت ( قطع و وصل)را در جریان های 1 یا 2 آمپر انجام می دهند . این رله ها در ولتاژ های بوبین مختلفی از 3 الی 220 ولت طراحی می شوند که مدل های 3،5و 24 ولت آن از محبوبیت بالاتری برخودار است.

وزن این قطعه الکترونیکی معمولا کمتر از 2.3 گرم است و در دمای منفی 30 الی 70 درجه به خوبی کار می کند. البته بسته به شرکت های سازنده این مدل از رله های مشخصات فنی کمی متفاوت خواهد بود که با رجوع به دیتاشیت های محصول می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برند های تولید کننده رله مینیاتوری

برند های متنوعی در ساخت رله های مینیاتوری فعالیت می کنند که بسته به کیفیت دارای قیمت های متنوعی هم می باشند . از بهترین برند های تولید کننده رله های مینیاتوری می توان به NHG ، OMRON ، ،TIANBO و … اشاره کرد.

برای سفارش انواع رله و  قطعات الکترونیکی با ارجنت الکترونیک تماس بگیرید.

رله S2EB -L2-24V برند panasonic

رله S2EB -L2-24V برند panasonic

کاربرد رله های سایز کوچک

  • سیستم های صوتی
  • تجهیزات پزشکی
  • کنترل مدار های CNC
  • تجهیزات پرسینگ


بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *